HR Alumni

HR Alumni je komunita, která je výsledkem aktivity šikovných studentů z Fakulty podnikohospodářské – současných i bývalých – jejichž vizí je posunout obor personalistiky dále v čase, jít s dobou a získávat vědomosti o současných trendech od specialistů, kteří jsou jim ochotni předat své znalosti a zkušenosti jakožto lidem, kteří budou ovlivňovat budoucnost – studentům.

Snažíme se spojit a propojit všechny současné a bývalé studenty vedlejší specializace Personální management na Fakultě podnikohospodářské VŠE za účelem profesionálního networkingu a spolupráce v rámci mentoringového programu. Fungujeme nad rámec studijních programů na VŠE a poskytujeme studentům kontakty na odborníky v oboru s možností dalšího rozvoje po dokončení jejich studia. Usilujeme o spolupráci s bývalými studenty, kteří by se mohli stát mentory pro stávající či končící vysokoškoláky a ukázat jim cestu, kterou by se mohli nadále ubírat. Plánujeme pořádání seminářů, projektů, workshopů, exkurzí a dalších akcí, jichž se bude účastnit mnoho zajímavých lidí, od kterých se můžeme mnoho naučit o tom, jak využít teorii v praxi. Jedním z cílů našeho snažení je také vzájemné obohacování vědomostmi a zkušenostmi v oboru a rozvoj v oblasti rychle se vyvíjejícího personálního řízení.

Jsme otevřeni návrhům na spolupráci, proto nás neváhejte kontaktovat na této e-mailové adrese: hralumni@vse.cz

 

Rada komunity HR Alumni

 

Gabriela Moidlová

Zakladatelka a manažerka HR Alumni

gabriela.moidlova@hralumni.cz

HR Alumni komunita je pro Gabrielu místem vlastní realizace v zájmu o oblast HR a marketingu. Její vizí je využít komunitu k rozvoji mentoringového programu zahrnujícího bývalé a současné studenty, ale také zástupce firemních partnerů, a k realizaci dalších HR aktivit. Gabriela je absolventkou bakalářského studia FPH VŠE a současnou studentkou magisterského studia Marketingové komunikace na univerzitě v Birminghamu. Dále je členkou HR klubu VŠE a asistentkou vedoucího Katedry personalistiky, kde se věnuje oblasti HR marketingu a právě rozvoji HR Alumni komunity. Ve svém volnu závodně tančí, boxuje, lyžuje, učí se jazyky a vypomáhá v rodinné firmě jakožto zástupkyně ředitele.

Petra Kašková

Zástupkyně vedení komunity HR Alumni

petra.kaskova@hralumni.cz

Petra je současnou studentkou posledního ročníku magisterského studia FPH VŠE a členkou HR klubu VŠE. Při studiu pracuje v ČSOB na pozici Training and Development Specialist, kde využívá stejně jako získává užitečné zkušenosti v oblasti HR. Petra vidí HR Alumni komunitu jako příležitost poznat lidi s podobným zájmem a sdílet s nimi HR zkušenosti a novinky. Ve svém volném čase ráda chodí za kulturou, čte a sportuje.

Lucie Rysková

Administrátorka sociálních sítí HR Alumni

lucie.ryskova@hralumni.cz

Lucie je v posledním ročníku magisterského studia FPH VŠE. Při studiu pracuje jako asistentka obchodního oddělení v jazykové škole. I když se to na první pohled nezdá, i zde se dají čerpat zkušenosti z oblasti HR, neboť je v neustálém kontaktu s lektory a dalšími odděleními. HR Alumni komunita pro ní představuje možnost dalšího rozvoje, načerpání nových poznatků a v neposlední řadě také příležitost navázat kontakty s novými lidmi. Ve svém volném čase ráda chodí běhat do přírody, studuje cizí jazyky, cestuje nebo čte knihy.

Ivana Parasková

Člen výboru – absolventka

ivana.paraskova@hralumni.cz

Ivana studovala na Fakultě podnikohospodářské VŠE, kde v roce 2016 úspěšně ukončila své studium promocí. Je velice společenský člověk, a tak jí bylo zcela přirozené, že si za svou vedlejší specializaci na magisterském studiu zvolila Personální management. Lidským zdrojům zasvětila i svou kariéru – v současné době působí jako konzultantka v personálně-poradenské společnosti Synergie, s.r.o. Do komunity HR Alumni se připojila s velkou radostí, VŠE je její alma mater, její „srdeční záležitostí“ a vždy se sem ráda vrací. Zastupuje absolventy a její vizí je, aby komunita pořádala zajímavé akce, byla výjimečná a prospěšná. Pokud byste Ivanu hledali, čas tráví mimo práci či akce na VŠE hlavně se svojí rodinou a přáteli, na inlinech či plovárně, čte knihy nebo objevuje svět a cestuje.

Marie Žáčková

Administrátorka mentoringového programu HR Alumni

marie.zackova@hralumni.cz

Maruška studuje posledním rokem magisterské studium FPH VŠE. Již přes 3 roky pracuje v ČSOB přímo v HR oddělení jako specialista rozvoje a vzdělávání zaměstnanců, kam se vypracovala přes brigádnickou pozici. Díky této pozici poznává svět HR v korporátním prostřední a zároveň spoustu inspirativních kolegů a osobností, od kterých se má stále co učit. Spolupráce v rámci HR Alumni pro zní znamená udržení kontaktu se školou, možnost setkávat se s novými lidmi, a především propojovat studenty s odborníky z praxe. To, co ji nejvíce nabíjí energií, je sborový zpěv, sport, trávený čas s přáteli.

 

Hana Schwarzová

Organizátorka akcí HR Alumni

hana.schwarzova@hralumni.cz

Jako jedna z mála členek se Hanka prozatím kariérně nevěnuje napřímo práci v HR. Skrze svou současnou pozici v oddělení péče pro zákazníky ale poznává, jak moc je důležitý lidský kontakt v profesní kariéře. I zaměstnanec je svým způsobem zákazník, a proto Hanka svou práci považuje za nejdůležitější zdroj informací o tom, jak by mělo HR oddělní fungovat v péči o zaměstnance a jejich rozvoj. Hanka studuje magisterský program na Fakultě podnikohospodářské VŠE, zároveň vedlejší specializaci Personální management. Komunita HR Alumni je pro ni skvělá příležitost, jak proniknout do praxe personalistiky, poznat nové lidi a získat novou perspektivu v HR. Ve volném čase se Hanka věnuje tanci, fitness programům a ráda vaří pro své blízké či vymýšlí nové recepty.